Asbesin Hakkında

Hakkımızda

1970 yılında sektöre ilk adımını atan AS BESİN, 1990 Yılında firma sahiplerinin bu eski tarihe dayalı birikim ve deneyimlerini ortaya koyarak mercimek üretimine başlayıp, zaman içerisinde “Güçlü ARGE” prensibiyle hareket ederek, “Kalitenin adı AS” sloganıyla piyasada kendine apayrı bir yer edinmiş ve her zaman kalite bayrağını zirveye dikerek gıda sektöründe lider bir kuruluş haline gelmiştir.

1995 Yılında Gaziantep 2. Organize Sanayi Bölgesinde 12000 m² alan üzerine 10000 m² kapalı tesis yatırımıyla yine kendi adına yakışır şekilde faaliyetine devam etmekte olup ürün yelpazesini geliştirme projesini hayata geçirmiştir.

İLKLERİN MARKASI AS BESİN
• Kendi bünyesinde oluşturduğu AR-GE çalışmalarıyla Türkiye’de ilk toptane mercimek üretimini gerçekleştirerek bir ilke imza atmıştır.
• Sulu yıkama temizleme sistemini devre dışı bırakarak kuru sistemi hayata geçiren ilk firma olmuştur.
• İlk tam otomasyon sistemiyle bulgur üretimi yapan firmadır.
• Bünyesinde bulundurduğu tüm sektörlerde el değmeden ve hijyenik şartlarda üretim yapan ilk firmadır.
• Türkiye’de ilk Dünya Standartlarında üretim yapan Fıstık Tesisine sahip firmadır.

Doğaya duyduğumuz saygı ve verdiğimiz önem doğrultusunda tüm gıda üretim sertifikasyonlarımız mevcut olup, kalite kontrol ve mikrobiyoloji laboratuvarları ile hijyene ve kaliteye verdiğimiz değer ilk günden bugüne kadar devam etmiştir. Gelecekte de bu standartları korumak adına yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar aynı hassasiyetle devam etmektedir.